Proč Nyanza?

V jazyce Šonů je to jezero, velká voda a Akilah se denně prohání po dně jezera, které zde bylo do třicátých let 19. století. Ploché dno i okolní svahy co tvořili jeho břehy jsou teď Akiliným domovem.

Něco o nás

Všechno začalo v roce 1998, když k nám přijeli známí s Corrou, nádhernou fenkou rhodéského ridgebacka. Nikdy předtím jsme nespatřili psa ve kterém by se snoubilo tolik krásy, elegance a úžasné povahy. Manželka rozhodla na hodně dalších let dopředu, když pes, tak jedině ridgeback.

Corra měla jenom jedno štěně Elzu a my měli to štěstí, že mohla svůj život prožít s námi. Výraz Sfingy, moudrost v očích a oddanost po celý život, tak by se dala několika slovy charakterizovat. Bohužel Elza nám odešla tam, kde je dovoleno běhat celý den po nekonečných loukách v devíti letech jejího života. Chvilku jsme přešlapovali na místě, ale potom jsme si jeli do chovatelské stanice Mungu pro Akilah, malou zrzavou (pardon, červená pšenice) fenku, kterou když jsme postavili doma na zem proměnila se v zrzavý blesk, který s nevinným výrazem v očích nevěřícně hleděl/a proč je kárán/a.

To přešlo, teď máme doma distingovanou dámu, kterou jen tak něco nerozhodí. Protože Žaneta Trojanová, od které tuto dámu máme, nás přesvědčila, že by bylo škoda Akilah neuchovnit, začali jsme jezdit po výstavách, potom bonitace a máme doma chovnou fenku. Což byl náš cíl a doufáme, že Akilah u nás založí dynastii jejích potomků, kteří nám budou dávat psí lásku i když již tady nebude.

Jednou nám jedna paní řekla, že starost o psy je vyvážena láskou co nám dávají. Snad si ji zasloužíme.

NyanzaKennel se již chystá na další štěňátka!
Pečlivě jsme vybrali pro Akilah vhodného psa ke krytí, bude jím Gunthwaite Jack Swagger, již na jaře 2019 !